Tur Swich

Ravioli Tur Switch

Limit Belirlemede En Güvenilir Ürünler Ravioli Taşıma Kaldırma Sistemleri

Döner limit kam switchleri endüstriyel makinaların hareketlerini kontrol etmede kullanılır bir yardımcı kontrolör olarak bir güç arayüzü ile birlikte kontaktörler veya PLC'ler gibi makinalarınızı kontrol ederler.Tur Swichleri ( tambur Swichleri ) genel kullanım amaçları alt ve üst limiti belirlemek amacı ile kullanılır.

RAVİOLİ Tur Switch Çalışma Prensibi Teknik Özellikleri

Tur swichleri, üzerinde bağlı bulunan milin dönmesi ile içinde bulunan çarklar hareket eder çarklara bağlı kamlar swicthlere basarak oluşan devre sonucunda açık ya da kapalı kontak bilgisi vermektedir. Bu işlem esnasında hareket halindeki mil üç farklı konumda çalıştığı motora bilgi iletebilmektedir dilenirse bu üç farklı konumu motorun durması, yavaşlaması, çalışması gibi kontrol işlemi sağlana bilinir. Switchlere basan kamlar açı özelliğine göre kontağın açık veya kapalı kalmasının süresini ayarlana bilinir.

Ravioli Spa Tambur Switchlerini bir çok kullanım alanına göre farklı modellerde üretmiştir, ürünün kullanıldığı uygulama ihtiyacına göre IP sınıfı, kontak yapısı, gövde büyüklüğü, kullanılacak tur sayısı gibi özellikler değerlendirilerek seçim yapılmalıdır. Ürün seçimi konusunda limit belirleme amaçlı en önemli husus ürünün tur sayısını tespit etmek olacaktır. Kullanılacak uygulamaya göre tur switch in milinin ucuna çark veya kasnak gibi elemanlar ilave edilerek  dönüş turu arttırıla bilinir yatay veya dikey uygulamalarda bu ürün kullanılması uygundur Tur seçimi hesaplaması için, tur switch inin milinin dönüş sayısı temel alınmaktadır. Ravioli firması dört farklı model de tur switch üretmektedir bunlar  FRM, FRS, FCN ve FCR serileridir,

*Genel olarak tur switchlerinde 1:1 tur oranında 1:900 oranına kadar tur seçenekleri mevcuttur bununla beraber  2 switch li üründen 8 switchli ürüne kadarda çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır.

Sizlerin talebinize göre belli kasa modeller encoder veya potansiyometre ile kullanım yapıla bilinmektedir. Kullanım esnasında tur seçimi yapabilmek için limit belirmek istediğini çalışma alanı ve kullanılan motorun devri hesap edilerek ayarlama yapılmaktadır. Ravioli tur Swichleri  IP koruma sınıfı IP 65 (CEI EN 60529) olup yalıtım sınıfı CEI EN 60947-5-1 dir. Çalışma sıcaklıkları -20̊C ile +60̊C  arasındadır.

Ravioli Tur Swichleri Kontak yapısı;

Limit switch ler genellikle normalde açık (NO) ve normalde kapalı (NC) olacak şekilde birbirinden bağımsız iki tip ani çalışma kontağa sahiptir. Bu kontak sayıları uygulamaya göre arttırılabilir kontak yapılarını uzun yada kısa tetiklemesi için 3 değişik kam seçeneği mevcuttur bu kamlar 20 - 45 ve 90 derece açı ile switchleri tetikleyerek kontak vermektedir, bu tetikleme ile kontağın açık olması süreside ayarlanabilinir.Kamların switch komut vermesini daha hassas ayarlamak için kamların üst kısımlarında ince ayar vidaları bulunmaktadır bu vidalar ile hassas ayar yapılarak kullanımdaki hatalar minimuma indirilmektedir.Ravioli tur swichlerinin sensörlere göre avantajları ise kullanımı kolay, basit yapıda olması, uzun ömürlü  ve dayanıklı olmasının yanında voltaj dalgalanmalarında etkilenmeyerek hataya yer bırakmamaktadır ve ürün üzerinde mekanik çalışma olduğundan dolayı arıza yapabilecek parçaların değişmesi mümkündür.

Tüm Ravioli ürünleri ile alakalı olarak firmamız ile hiç çekinmeden iletişim kurabilirsiniz.