Bant Kaydı Şalteri

Konveyör Bant kaydı şalteri nedir?
Konveyör bandının kayması durumunda alarm veren veya konveyör sistemlerini durduran konveyör güvenlik aksamlarıdır. Ağır işlere dayanıklı tasarımı bunları çoğu endüstriyel uygulamalar için uygun hale getirmektedir. Bant  kayma şalterinin işlevi  zaman kaybını ve bakım masraflarını azaltarak hem güvenliği sağlamak hem de maliyeti düşürmektir.

Tramp metal dedektörü nedir?
Materyal ve metaller arasında, manyetik ve manyetik olmayan demirli ve demirsiz dökme metalleri ayrıştırmak ve saptamak amacıyla tasarlanmıştır. Zarar verebilme potansiyeli olan metal nesneleri saptayarak aşağı akışlı işleme ekipmanlarına koruma sağlar.

Tilt Switch nedir?
Eğim anahtarı ismiyle de bilinen tilkt switch genellikle kablolu seviye şalteri olarak anılan, cıvalı anahtar veya özel bir eğimli yol yardımıyla hareket eden bilyeli bir mekanizma ihtiva eden ve micro-switch (Minik Anahtar) yardımıyla kontak alınan seviye şalterleridir. Eğim açısına bağlı olarak alt, üst veya her iki seviye kontrolü için tilt switching kullanılması mümkündür. Ekonomikliği, her türlü sıvı veya katı malzemede ve yanıcı–patlayıcı özellikli ortamlarda kullanılabilirliği nedeniyle tercih edilen bir noktasal seviye kontrol yöntemidir.  
( Kaynak : elektroteknoloji.com )
 

 

İmaj Teknik / Satış Müdürü - Tolga Köse'nin Konveyör Bant Şalterleri ile ilgili Ocak 2016 tarihli yazısı için;
http://www.imajteknik.com.tr/konveyor-bant-guvenlik-salteri-KBT-switch-ocak-2016