Slip Rings

Slip Ring Çözüm Ortağınız İmaj Teknik
 

Slip Ring ( Rotary Konnektör - Döner Konnektör ) Nedir? 

Sabit bir yapıdan dönen bir yapıya güç ve elektrik sinyal iletimine olanak sağlayan elektromekanik bir cihazdır. Dönmesi gereken herhangi elektromekanik bir sistemde kullanılabilir bu sırada güç ve sinyal iletimi yapar. Mekanik performansı geliştirebilir, sistem işlevini basitleştirebilir ve hareketli aksamlardaki hasara eğilimli asılı bir biçimde sallanan kabloları elimine edebilirsiniz.

Ayrıca iletişim bileziği, döner elektriksel arayüz, dönen elektrik konnektörü, kollektör, elektriksel dönen aksam olarak da adalandırılırlar,
Bu döner konnektörler yaygın bir biçimde motorlarında, alternatikf akım (AC) sistemleri elektrik jeneratörlerinde ve paketleme makinalarında, kablo makaralarında, rüzgar türbinlerinde bulunurlar. Güç transferi, kontrol üniteleri, veya analog veya dijital sinyaller, alan farları, dönen tanklar, güç şoveller, radyo teleskoplar ve heliostatlarda bulunan veriler de dahil olmak üzere herhangi bir dönen objenin üzerinde bulunabilirler.

Slip Ring Türkiye Fiyat ve Teslimat Bilgisi İçin Tıklayabilir 
İstediğiniz Özelliklerde Ürünler için ise İrtibata Geçebilirsiniz..

 +902122359535
 ​slipring@imajteknik.com

Mercotac Fırçasız Slip Rings

 ( Mercury Slipring )
Mercotac firması yüksek kaliteli, düşük maliyetli döner elektrik konnektörleri üretmektedir. Mercotac Rotary Connector,
bir çok endüstriyel makine uygulamaları ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Mercury iletim kalitesi olarak en yüksek kaliteye sahiptir güç ile beraber sinyal iletimi yapan modelleri bir çok kullanıcı tarafından beğeni ile kullanılmaktadır.

Mercotac Sliprings Genel Özellikleri;
・Kompakt boyutları ile pratik ve kolay bağlantısı,
・1 miliohm'dan daha düşük iç direnci,
・Bakım gerektirmeyen dayanıklı yapısı,
・Sıfıra yakın elektriksel parazitlenme,
・Aynı konnektör ile hem data hem güç iletimi,
・Kullanımında 1 Milyarı aşan devir sayısı,
・Sürtünmesiz sessiz çalışma özelliği,

 


​En çok kullanılan Mercotac Modelleri,
Mercotac 205 2 İletken 4A,
Mercotac 230 2 İletken 30A,
Mercotac 330 3 İletken 3x30A,
Mercotac 430 4 İletken 2x4A & 2x30A,
Mercotac 630 6 İletken 2x4A & 4x30A,
Mercotac 830 8 İletken 2x4A & 6x30A,

 

 

 

 


Yatay Paketleme Makinelerinde
Üstün İletim Teknolojisi

Yatay paketleme makinalarınde döner çeneler kullanılmakta olup, hareketli çenelere elektrik aktarımını sağlamak ve çenelerdeki termokupl ya da PT100 bilgisini ısı kontrol cihazına aktarmak için döner konnektör kullanılmaktadır.
Bakır bileziklerin, bakım gereksinimi ve belirli bir hızın üzerine çıkılması durumunda iletimde problemler çıkarması ( Termokupl ya da PT100 bilgisinde hata ) fire oranını artırmakla beraber bakım süresinden dolayı üretimi de düşürmektedir.  Bakım gerektirmeyen Mercotac Model 430 yatay paketleme makinalarında ki bu tip sorunları ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır. 

Mercotac 430 modeli 4 iletkenlidir. Bu model döner konnektör iletimi bakır bilezik ya da kömür gibi sürtünme yolu ile yapmayıp, içerisinde bulunan metal alaşımlı sıvı üzerinden yapmaktadır.

 
Sıvı sayesinde iki uç birbirinden kopma ve sürtünme olmaksızın sürekli temas halinde çalışmaktadır. İç direnci 1 mΩ dan küçük olması iletimde ki deformasyonu minimuma indirerek doğru ve kaliteli iletim yapılmasını sağlamaktadır

Mercotac Model 430  ile iki ucundan iletken başı maksimum 30 Amper 250 Volt AC/DC , diğer iki ucundan 4 Amper 250 Volt AC/DC elektriksel güç iletimi yapılabilmektedir.

Dönen konnektörler, yatay paketleme makinalarında tek bir ürün üzerinden hem rezistans beslemesi hem de termokupl ya da PT100 bilgisi ısı kontrol cihazına aktarılmaktadır. Maksimum 1200 RPM çalışma hızı ile paketleme makinalarının daha seri çalışmasına olanak vermektedir.

Mercotac, montajını en kolay seviyeye indirebilmek amaçlı Model 430 için bir çok özel bağlantı aparatı geliştirmiştir, özel koruma aparatı ile ürün için IP51 koruma sağlamaktadır. 
Asian tool sliprings , Mercotac taklidi bir üretim gerçekleştirmektedir.

 

 

 

 

 

Tüm Uygulamalarınıza Özel

Çözüm Üreten ​Moflon SlipRing
 

Günümüz teknolojisinde ihtiyaç doğrultusunda bir çok ürün modeli geliştirilmiştir. Ülkemizde ise yaygın olarak kullanılan modelleri eski  tip, etrafı açık tamamen korumasız, izolesi olmayan ve herhangi bir kalite testine tabi tutulmamış, belgesi olmayan ürünlerdir.
Zamanla gelişen teknoloji, günümüzde kullanılan eski tip olan konnektörleri kullanışsız hale getirdiği gibi yeni ihtiyaçlara cevap verebilmek adına bir çok yeni modelinin de geliştirilmesine neden olmuştur.

Günümüzde eski tip ürün kullanımı yoğun bir şekilde devam etse de gelişen teknolojiye cevap vermekte güçlük çekilmesi ve daha kaliteli iletime ihtiyaç duyulması, 15 yıldır üretim yapan Moflon firmasını da yeni nesil rotary konnektör üretime yöneltmiştir. Moflon markası sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda özel ve standart ürettiği modelleri ile bu alanda yeni bir çağ açmıştır. İlk olarak askeri uygulamalara yönelik özel ürettiği ürünler ile üretime başlayan Moflon, daha sonra ise robotik, paketleme ve dolum makineleri, vinçler ve mobil vinçler odaklı üretime devam etmiş ve sağlık, eğlence, uzay ve radar gibi sektör uygulamaları için de özel çözümler sunmuştur.

Moflon uygulamaların doğuracağı zorlu kullanım koşulları için değişen IP Koruma sınıfı ürünler ile her koşulda kesintisiz iletişimi sağlamakla beraber USB bağlantılı, Fiber optik, Ethernet, Pnömatik ve Hidrolik, RF rotary joint ürün grubu kombinasyonları ile ihtiyaç duyulan iletim için en iyi ve yenilikçi çözümleri sunmaktadır. Tek bir ürün içerisinde bir çok özelliği birleştirebilmesi ( Pnömatik Hidrolik + Sinyal + Güç + Data aktarımı ), uygun fiyat politikası ve güncel teknolojisinin yanında  Moflon'u rakiplerinden bir adım öne taşıyan etkenlerden biridir.Roda j sliprings ( yavaş dönüş hızı ) gibi bir çok özel üretim senring Moflon tarafından yapılmaktadır. / Yusuf Sönmez - Satış Temsilcisi
 

Ravioli Ağır Sanayi SlipRings
​Ravioli Spa; Avrupa standartları EEC 89/392'nın gerektirdiği emniyet yönergeleri gereğince planlanmış iletişim bileziği üretmekte olup,
bir motorun her iki kısmındaki elektrik devamlılığını güvence altına almaktadır. Bu ürünler ile çok amaçlı sensörler de, dijital sinyal iletim, yüksek akımda güç beslemesi, küçük ebat gereksinimi gibi sorunları çözebilmektedir.

Ravioli yapısal olarak modüler özellikte olup, birçok model döner aksamlarla sıvı uygulamalarında kullanılabilir.​

Ravioli Modelleri ;
EXD Serisi, PME Serisi, PMP Serisi , PRP Serisi, PRG Serisi, PRS Serisi , PSG Serisi ve PSP Serisi ürün grupları ile ağır sanayii de ki zorlu şartlarda kullanıma uygun kalite sertifikaları ile güven veren geniş ürün grupları

 

 

LTN SlipRing
LTN Döner konnektörleri açık deniz uygulamalarında veya kuvvetli titreşimlerde olduğu gibi sert çevre koşullarında bile zarar görmeyen dayanıklı yapıdadır. Bu doğrultuda, tüm makinanın işlevselliğini ve devamlılığını güvenli bir biçimde emniyet altına alırlar. Döner konnektör sistemleri birçok elektriksel sistemlerde ve farklı uygulamalarda kullanılabilinir.

LTN Ürünleri Uygulamalar Şunlardır:
・Gözetleme sistemleri
   [ Örnek olarak radar sistemleri ve CCTV uygulamaları ]
・Cerrahi lambalar gibi tıbbi uygulamaları
・Yenilenebilir enerji alanında
   [ Örnek olarak rüzgar türbinleri ve solar panel izleme gibi ]
・Yüksek frekanslı [ Sinyal iletimi ]
・Bilgisayar networkünde dijital veri transferi 

 

 

Hangzhou Prosper
Hangzhou Prosper slip ring ve joystick imalatı yapmaktadır, 2003 yılında kurulmuş olan firma 500 çalışanı ve 7500 metrekare alanda hizmet vermektedir.Çin'deki en büyük  slip ring üretim fabrikasına sahiptir iç piyasadaki boşluğu dolduran elliden fazla patentli ürün çeşidine sahiptir. Birçok yerli araştırma enstitüsü ile kapsamlı ve uzun vadeli bir işbirliği kurmuştur ve yetenekli bir yönetim ekibi, ileri teknoloji, birinci sınıf üretim ve kontrol ekipmanları ve sıkı bir kalite kontrol sistemine sahiptir.

Ürün Grupları Şunlardır:

Prosper SRC Serisi                                                                             

Kapsül Tip Gövde çapı 12mm den 99mm – Sinyal x Güç ve bir çok farklı protokol iletimleri taşımaktadır.

Prosper SRT Serisi

Bu seri tüm özel imalat ürünleri kapsamaktadır, Firma Offshore Slip Ring, Wind Power Slip Ring, High Definition Video Slip Ring konularında uzmanlığa sahiptir.

Prosper FOSR Serisi

Fiber Optik ürünlerde bir çok çeşit mevcut olup 1-8 Kanal arası imalat sağlanmaktadır. FORS serisi ürünler ile SRC ve SRH modeller kombine edilerek kullanıla bilinmektedir.

 

         

 

​You Can Choose Products From Brands

Prosper SRS Serisi

Yüksek hıza sahip olan bu seri 3000 Rpm ve daha üzeri hızlara çıkabilmektedir.

Prosper SRH Serisi

Ortası delik modeller delik çapı 3mm den 300mm kadar ürün çeşidi olmakla beraber delik yapının içinden pnömatik-hidrolik iletim ekipmanlar ile beraber kullanıla bilinmektedir. Sinyal x Güç ve bir çok farklı protokol iletimleri taşımaktadır.

Prosper SRD Serisi

Ortası delik olarak ta üretile bilinen bu modeller uygulamaya özel olarak Sinyal x Güç iletim yaparken yükseklik maksimum 33mm gibi bir rakamda üretile bilinmektedir.