Savunma Sanayii Uygulamalarınıza Özel Sliprings Kullanımı

360° dönüşlerde güç ve sinyal aktarımı bir çok askeri ekipman için gereklidir ve bu da slip ring kullanımını doğurmaktadır. Askeri uygulamalarının yüksek kalite standartları, slip ringlerin aktarım gücü yüksek, dayanıklı ve bakım gerektirmeyen ürünler olmasını gerektirmektedir. Uygulamalara göre değişkenlik gösterip yüksek koruma, yüksek sıcaklık ve yüksek voltaj dayanıklılığı, anti-şok, anti-titreşim,düşük elektriksel gürültü ve iletim kaybı olmaması, 60db üzerinde izolasyon vb. gibi özelliklerde üretilmektedir.

UYDU SİSTEMLERİ

Uydu, radar antenleri, mobil iletişim sistemleri, dönen alıcı antenler vb. birçok dönen sistemi içerir. İşlevlerini yerine getirebilmeleri için elektrik gücünün ve her tür sinyalin sabit mekanizmalardan dönen mekanizmalara iletilebilmesi gerekmektedir. Slip ringler, bu noktada kullanılması gereken cihazlardır.

HELİKOPTER SİSTEMLERİ

Helikopterlerin dönen mekanizmalarının daha hızlı ve hava koşullarından etkilenmeden çalışabilmesi için buzdan arındırma mekanizmalarına sahip olması gerekir. Ayrıca bu dönen mekanizmaların üzerinde çok sayıda sensör de kullanılır. Helikopterlerin dönen mekanizmalarının bu gereksinimleri slip ringler ile sağlanır.

UÇAK SİSTEMLERİ

Uçak sistemleri bir çok komplike bileşene sahip bir yapıdadır. İçerisinde sabit ve hareketli yüzlerce sistem barındırır. Tüm sistemler yüksek hassasiyet barındırır, dolayısıyla iletim gücü ve kalitesi çok önemlidir.

 

   

 

 

RADAR SİSTEMLERİ

Radarlar, alınan yüksek frekans sinyallerini dönen mekanizmaları boyunca iletmek durumundadırlar. Slip ringler sayesinde bu sinyaller dönen ve sabit olan mekanizmalar arasında iletimi sağlarlar. Radarlarda genellikle yüksek frekans aktarımı yapabilen slip ringler kullanılmaktadır ve kullanım ömrü ortalama 30 yıldır bu sebeple çok dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler tercih edilir.

SİMULASYON SİSTEMLERİ

Yüksek teknolojiye sahip olan bazı simülasyon sistemleri, gerçekliğe yakın olması adına sistemlerini fiziksel olarak bir çok yönde hareket ettirmek durumundadırlar. Bu sistemlerin dairesel hareket yapması gerektiği durumlar da sabit ortamdan dönen ortama sinyal ve güç aktarımının sağlanması için slip ringler kullanılmaktadır.

SİLAH SİSTEMLERİ

İletim türleri, silah sistemlerinde etkin bir şekilde kullanılır. Bu çözümler emniyet amacıyla uzaktan veya gerektiği taktirde koruyucu zırh altından kontrol edilebilir. Zırhlı araçların silah sistemlerinin kontrolü için slip ringler kullanılabilir.

 

   

 

,