Sensör Uygulama Kılavuzu

Uygulamaya Göre Sensörler

Etiket Sensörleri


Etiket Sensörleri konteynerler üzerindeki etiketlere uygulanacak şekilde kullanılırlar; iki sensöre gerek vardır:

1.  LABEL•EYE® Etiket sensörü hassas levha üzerindeki kesin etiket konumunu teteikler.
2.  Obje Sensörü etiket gerektiren konteyneri saptar.

Bu uygulama türü için önerilen sensörler:

CLEAR LABEL SENSOR TRI-TRONICS® yüksek performans grafik OLED göstergeli en ilk Ultrasonik açık etiket  sensörüdür.  OLED göstergesi kullanıcıya daha önce bir açık etiket sensöründe sunulmayan eşsiz görünümlü sensör performansı, seçenekler, program modları, ve kolay yardımcı talimatlar sağlar. Sensör bünyesinde tasarlanan herşey Tri-tronics sensörünü endüstride çok iyi tanınır hale getiren kolay kullanım özellikleridir.
HIGH-SPEED LABEL•EYE® etiket uygulamasında, sayımında, basımında ve teftişinde yaygın olan hız ve hassasiyet gibi sorunların üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmıştır. Dakikada 2000 ayaklık mesafede  yalnızca 4 inçte hassas olan bir sensörün tasarlanması basit bir özellik değildir. Bu Amerikan tasarımlı ve Amerika'da imal edilmiş sensör aynı zamanda kendi sınıfındaki en uygun fiyatlı üründür. 150 dolar altından başlayarak en ekonomik çözüm yolu ve aynı zamanda en dayanıklı çözüm yoludur.
LABEL•EYE® yapışkan etiketlerin algılanması için tasarlanmış ve spesifik olarak optimize edilmiştir. Tek dokunuş otomatik ayarlı kolay kuruluma sahiptir, eğitim gerektirmez, etiket boşluğunu sensöre hizalayın ve mükemmel ayarlama için butona bir kere basın. Etiket algılama sorunlarınız ortadan kaybolacak. Açık üstü açık etiket saptaması için fabrikayı arayın.  
EZ-EYE™, kendi sınıfında bizim en gelişmiş ürünümüzdür, performansı uzun süreldiir, ebatları ve fiyatı ise düşüktür. Otamsyon makine imalatçıları için mükemmeldir. EZ tek butonlu dijital otomatik ayar geniş objelerin algılanmasında veya küçük parçaların algılanmasında optimum kurulum sağlar.
SMARTEYE® RETROSMART™  retroreflektif sensör PET şişelerden, şeffaf konteynerlere veya parlak objelere kadar herhangi bir şeyin ön uçtan arka uca kadar şekline ve ebatlarına bakılmaksızın hatalı sinyal vermeyecek şekilde kusursuz bir biçimde saptanması için optimize edilmiştir. Sensörün dar, kızıl ışını herhangi bir ürünün saptanmasında hassasiyeti sağlar ve etiketleme, kodlama, doldurma ve kapklama şeklinde tepki verir. 
SMARTEYE® EZ-PRO™ butona tek basımla ayarlanabilecek yüksek performanslı, otomatik fotoelektrik sensörüdür. Sonuç olarak, kullanıcı tarafında tahmini bir iş yoktur.  

Mürekkep Püskürtme& Lazer Sensörü

Hassas, tekrarlanabilir kodlama konumları yüksek hızdaki sensörlere ve doğru algılama tekniklerine bağlıdır. En güvenilir algılama tekniği fiberglas optik kullanarak ışın kırılma algılamasıdır. 

Bu uygulama türü için önerilen sensörler:

SMARTEYE® EZ-PRO™ butona tek basımla ayarlanabilecek yüksek performanslı, otomatik fotoelektrik sensörüdür. Sonuç olarak, kullanıcı tarafında tahmini bir iş yoktur.  
SMARTEYE® MARK II fotoekelektrik algılamada stadardı ayarlar. Eşsiz geliştirilmiş dinamik aralık devresi ile çoğu diğer sensörün yapamadığı algılama işlemlerini yapma yeteneğine sahiptir. Geliştirilmiş çalışma aralığı sunar, geliştirilmiş arka plan silmesi ve satürasyon sorunlarının kaldırılmasını sağlar.
SMARTEYE® RETROSMART™ retroreflektif sensör PET şişelerden, şeffaf konteynerlere veya parlak objelere kadar herhangi bir şeyin ön uçtan arka uca kadar şekline ve ebatlarına bakılmaksızın hatalı sinyal vermeyecek şekilde kusursuz bir biçimde saptanması için optimize edilmiştir. Sensörün dar, kızıl ışını herhangi bir ürünün saptanmasında hassasiyeti sağlar ve etiketleme, kodlama, doldurma ve kapaklama şeklinde tepki verir.

Renk Yerleşim İzi Sensörü

Çok çeşitli paketleme malzemelerindeki baskılı renk izlerinin saptanmasında, geniş çaplı renk saptaması için geliştirilmiş beyaz ışık kaynaklı LED'imizi tavsiye ediyoruz. 
Bu türde uygulama için önerilen sensörler:  

MARK•EYE® PRO sensörü yüksek hızda devam eden bir tomar üzerindeki baskılı renk yerleşimlerinin saptanması için tasarlanmış ve optimize dilmiştir. 
MARK•EYE® PRO herhangi bir renk altyapısı üzerinde çok çeşitli renk kombinasyonlarını saptayabilmek için beyaz ışıklı LED'in geniş band özelliklerini kullanarak yüksek çözünürlükte performans sağlar. 
MARK•EYE® devam eden bir tomar üzerindeki çoğu paketleme materyalinindeki baskılı renk yerleşim izlerini görecek şekilde tasarlanmış renk yerleşim sensörüdür. Tek dokunmalı kurulum özelliği butona tek basımda sensörün ayarlanmasını sağlar. Tahmine dayalı daha fazla iş yoktur ve bu kullanıcının ayarlama prosedürünü kolaylaştırır.
SMARTEYE® COLORMARK™ II renk yerleşim izlerinin algılanmasındaki standartları ayarlar. Geliştirilmiş dinamik aralık devresi eşsiz renk algılaması ile birlikte günümüzün daha yüksek hızdaki paketleme makinalarındaki hassas yerleşim kontrolü için istenen talepleri karşılayabilmektedir. Geliştirilmiş çalışma aralığı, geliştirilmiş arka plan silmesi ve satürasyon sorunlarının elimine edilmesini sağlar. 

Açık / Şeffaf Obje Sensörü

Herhangi bir şeyin kusursuz bir biçimde saptaması için…………şeffaf şişelerden parlak teneke kutulara kadar, biz SMARTEYE® RETROSMART™'ı öneriyoruz. Bu sensör yanlış tetikleme yapmaz. 

SMARTEYE® RETROSMART™ retroreflektif sensör PET şişelerden, şeffaf konteynerlere veya parlak objelere kadar herhangi bir şeyin ön uçtan arka uca kadar şekline ve ebatlarına bakılmaksızın hatalı sinyal vermeyecek şekilde kusursuz bir biçimde saptanması için optimize edilmiştir. Sensörün dar, kızıl ışını herhangi bir ürünün saptanmasında hassasiyeti sağlar ve etiketleme, kodlama, doldurma ve kapaklama şeklinde tepki verir.

Teneke Kutu Dedektörü

Teneke kutuların aralıksız bir biiçimde algılanmasında tercih edilen algılama modu ışın kırılma saptamasıdır. Biz, SMARTEYE® EZ-PRO™'u ve iki adet F-A-36T fiberi tavsiye ediyoruz. Fiberlerle,  ışın 45° açıda kapağın üst köşesine hedeflenir.  Bu güvenilir algılama tekniği ile boşluklar ve renkler sorun olmaktan çıkar.

Etiket kontrolörü


Konteynerler üzerindeki etiketlerin kaçmadığını belirlemek için sensör kağıt etiketlerdeki ve mürekkepteki florasan optik parlaklaştırıcıları arar.  

Bu türdeki uygulama için önerilen sensör: SMARTEYE® STEALTH-UV™

Doku Kontrolörü

Kapaklarda veya başlıklarda kurcalamaya dayanıklı dokuların saptanması için sensör plastik sargı materyallerine eklenen florasan optik parlaklaştırıcıları arar.
Bu uygulama için önerilen sensör: SMARTEYE® STEALTH-UV™


Kategoriye Göre Sensörler

Genel Maksat Fotoelektrik Sensörler

Ürün tespiti, denetlemesi, sınıflandırması vs. gibi çok çeşitli makine otomasyon uygulamalarını çözümemek için tasarlanmıştır.

Bu türdeki kategori için önerilen sensörler:

SMARTEYE® EZ-PRO™  butona tek basımla ayarlanabilecek yüksek performanslı, otomatik fotoelektrik sensörüdür. Sonuç olarak, kullanıcı tarafında tahmini bir iş yoktur.  
SMARTEYE® PRO™ otomatik olgu sürümlü, kendi ayarlanabilir fotoelektrik sensördür, çalışma esnasındaki olumsuzlaşan değişiklikleri telafi eder. İster statik ister dinamik çalışma durumunda olsun AUTOSET butonuna tek basımla ayarlamalar yapılabilir.
SMARTEYE® MARK II fotoekelektrik algılamada stadardı ayarlar. Eşsiz geliştirilmiş dinamik aralık devresi ile çoğu diğer sensörün yapamadığı algılama işlemlerini yapma yeteneğine sahiptir. Geliştirilmiş çalışma aralığı sunar, geliştirilmiş arka plan silmesi ve satürasyon sorunlarının kaldırılmasını sağlar.
U.S. EYE® tur siviçten daha düşük fiyatlı olan fotoelektrik sensördür, bu kendinden, kolay kullanımı olan sensörler sanal olarak herhangi bir uygulamaya uyacak bir biçimde çok çeşitli algılama modelleri olarak mevcuttur (ışın içinden, retroreflektif, benzerlik ve and fiberoptik) to fit virtually any application. Modeller kontrast göstergeli olarak mevcuttur.

Minyatür Fotoelektrik Sensörler

Masraftan tasarruf edebilme için ve sınırlı alandaki uygulamalar için optimize edilmiştir. Bu türdeki kategori için önerilen sensörler:

MINI-EYE™ çok ekonomik, fotoelektrik sensörlerdir en dar lokasyonlardaki çoğu algılama görevini yapabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Pürüzsüz MINI-EYE™ sensörler suya dayanıklı olup kötü ortamlarda kullanım için yüksek darbe dirençli plastik gövde ile ekelenmişlerdir. 
EZ-EYE™ kendi sınıfında bizim en gelişmiş ürünümüzdür. Otomasyon makine imalatçıları için mükemmeldir. EZ tek butonlu dijital otomatik ayar geniş objelerin algılanmasında veya küçük parçaların algılanmasında optimum kurulum sağlar. 
MITY•EYE® AC veya DC fotoelektrik sensörler geniş, pahalı sensörlerin özelliklerini ve faydalarını uygun bir fiyattan sunmaktadır.  Değiştirilebilir, sağlam ‘'optik kademe'',
yüksek darbe dayanıklı plastik lensler polarize, retroreflektif, benzerlik, fiber-optik, veya dönüşümlü algılama uygulamaları için mevcuttur.  
OPTI-EYE® fotoelektrik sensörler yüksek performans sunarlar, katı endüstriyel algılama görevlerinde uygulandıklarında çok yönlü iş yaparlar. Bu sensör yüksek kazanım ve yüksek hızda tepki kombinasyonu sağlarlar (500 microsaniye).

Özel Maksat Fotoelektrik Sensörler

Ürünlerdeki ışık yoğunluğunu saptayan UV Sensörleri, uygulama ve dağıtma için etiket sensörleri, açık obje sensörleri ve ürün kontrolü ve aşırı yüksek obje algılaması. 

Açık Obje Sensörü: SMARTEYE® RETROSMART™ retroreflektif sensör PET şişelerden, şeffaf konteynerlere veya parlak objelere kadar herhangi bir şeyin ön uçtan arka uca kadar şekline ve ebatlarına bakılmaksızın hatalı sinyal vermeyecek şekilde kusursuz bir biçimde saptanması için optimize edilmiştir. Sensörün dar, kızıl ışını herhangi bir ürünün saptanmasında hassasiyeti sağlar ve etiketleme, kodlama, doldurma ve kapaklama şeklinde tepki verir.

IŞIMA/UV: SMARTEYE® STEALTH-UV™ kaplamalar, renk damgaları, etiketler, kağıtlar, tebeşirler, mürekkepler, boya, yağlar, tutkal, bant ve şeritlerde bulunan görünmez florasan ultraviyole optik parlatıcıları saptamak için tasarlanmıştır.

RS-232 İletişim Sensörü: SMARTEYE® DCS® sensörün bilgisayar gücü ile birliştirilmesi ile kurulumu kolaylaştırılmıştır, performans seçenekleri kolayca konfigüre edilebilir ve kullanıcıya eşsiz grafik göstergesi sağlanmış olur.

Etiket Sensörü: LABEL•EYE™ yapışkan etiketlerin algılanması için özel olarak tasarlanmış ve optimize edilmiştir. Tek dokunuşlu AUTOSET ile kurulumu kolaydır, eğitim gerektirmez, yalnızca etiket boşluğunu sensöre hizlayın ve mükemmel kurulum için butona bir kere basın. Etiket algılama sorunlarınız ortadan kaybolacak. Açık üstü açık etiket saptaması için fabrikayı arayınız. 

İçerik Saptaması: SMARTEYE® HIGH INTENSITY açık ışık kaynağı ve alıcı modelleri çantalar, kutular ve şişeler gibi yarı saydam konteynerlerin içindeki içerikleri sapatamak için özel olarak tasarlanmıştır. 10 LED çok yüksek yoğunluktaki modelimizi kullanarak, konteynerlere kolayca penetre olur ve eksik ürünleri, olması gereken doluluk seviyelerini, veya eksik pampletleri kontrol edebilir. 

Renk Yerleşim İzi Sensörleri:

Yüksek hızdaki renk yerleşim iz sensörleri, paketleme materyalleri üzerinde basılı renk yerleşim izlerinin saptanması için optimize edilmiştir. 

Bu türdeki kategori için önerilen sensörler:

MARK•EYE® PRO sensörü yüksek hızda devam eden bir tomar üzerindeki baskılı renk yerleşimlerinin saptanması için tasarlanmış ve optimize edilmiştir. MARK•EYE® PRO herhangi bir renk altyapısı üzerinde çok çeşitli renk kombinasyonlarını saptayabilmek için beyaz ışıklı LED'in geniş band özelliklerini kullanarak yüksek çözünürlükte performans sağlar. 
MARK•EYE® devam eden bir tomar üzerindeki çoğu paketleme materyalinindeki baskılı renk yerleşim izlerini görecek şekilde tasarlanmış renk yerleşim sensörüdür. Tek dokunmalı kurulum özelliği butona tek basımda sensörün ayarlanmasını sağlar. Tahmine dayalı daha fazla iş yoktur ve bu kullanıcının ayarlama prosedürünü kolaylaştırır. 
SMARTEYE® COLORMARK™ II renk yerleşim izlerinin algılanmasındaki standartları ayarlar. Geliştirilmiş dinamik aralık devresi eşsiz renk algılaması ile birlikte günümüzün daha yüksek hızdaki paketleme makinalarındaki hassas yerleşim kontrolü için istenen talepleri karşılayabilmektedir. Geliştirilmiş çalışma aralığı, geliştirilmiş arka plan silmesi ve satürasyon sorunlarının elimine edilmesini sağlar.