Demir-Çelik Sektörüne Özel Ürünler

Demir çelik sektörü esas itibarıyla; demir cevherinin yüksek fırınlarda veya hurdaların ark ocaklarında eritilmesiyle elde edilen slab ve kütüğün değişik işlemlerden geçirilerek istenilen kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip mamuller üreten bir sektördür. Ancak nihai çelik ürünlerinin sayısız çeşidi ve kullanım alanı vardır. Değişen tüketici ihtiyaçları, teknolojide görülen gelişmeler ve rekabet gibi unsurlar demir çelik sektöründeki ürün çeşitliliğini daha da arttırmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinden en önemlisi olan demir çelik sektörü, inşaat, altyapı, otomotiv, beyaz eşya ve makine sanayi gibi pek çok önemli endüstriye hammadde sağlamaktadır. Bu nedenle bir ülkenin sanayileşmesi güçlü bir demir çelik sektörüne ve tüketimine sahip olmasıyla doğrudan ilişkilidir.

Biz İmaj Teknik olarak Türkiye'nin önde gelen demir-çelik fabrikaları ile çalışmaktayız. Diğer sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de daha çok otomasyon ürünleri konusunda müşterilerimize destek vermekteyiz. Demir çelik sektörü teknolojileri kaliteli ve iş güvenliği yüksek üretim yapmayı amaçlamaktadır. Otomasyon teknolojileri ve sensörlerin önemli bir yer kapladığı demir çelik sektörüne yönelik başta Hokuyo Aut. olmak üzere birçok markanın satışını gerçekleştirmekteyiz. Hokuyo Aut. Marka ürünlerimiz bu sektör için sıcak metal detektörü (HMD), soğuk metal detektörü (CMD), sıcak metal pozisyon detektörü (HMPD) ve vinç uyarı cihazları olarak 4 ana grupta incelenebilir.
 

Sıcak-Soğuk Metal Algılama
Sıcak metal detektörleri, özellikle çelik üretimi uygulamaları için tasarlanmıştır. Malzeme akışının doğruluğunu algılama sürecinde kontrol etmek için idealdir. Sensör ısıtılmış malzemelerden yayılan ısı ışınlarını algılar.
Optik LED, lazer ve mikrodalga türü algılama çözeltilerin bir haddeleme düzeni, sürekli döküm veya diğer işleme süreci hatlarında çubuk, kütük, çubuk, levha veya plakanın varlığını tespit etmek için kullanılır. Radyasyonlu kızılötesi sıcak malzeme, detektörün çalışma aralığı içinden geçerken bir çıkış işlevi tetikler. Bu sensörler ürünü baştan sona doğru algılamak için tasarlanmıştır. Hokuyo Aut. sıcak metal detektörleri ile hat arızaları, hurda ve yeniden işleme riskini azaltabilirsiniz.

LAV-10 PH-DX_200DX

Vinç Uyarı Cihazı
Lazer tip mesafe sensörü olan ürünümüz maksimum 20 metre algılama mesafesine sahiptir. Bu ürün kuvvetlendirici ünitesi ve reflektörden oluşmaktadır. Vinç yaklaştığında, yayılan ışık miktarı veya alınan ışık miktarında azalma, kesilme durumlarında hata çıkışı uygular. Ekipmanın içinde bulunan devre ile bu cihaz, kendi arızasını her zaman teşhis edebilir ve hataları öncesinden önler. Mesafe ayar butonu yardımıyla algılama mesafesini isteğinize bağlı olarak kolayca belirleyebilme imkânı sunmaktadır

MBX-211


 

KAD 200-300

 

 


ST I Ağır Sanayi Çözümleri