Tolga Köse
Satış Müdürü
Limit Belirlemede En Güvenilir Ürünler Ravioli Taşıma Kaldırma Sistemleri

Ravioli (İtaly) firması 1926 yılından bu yana Milano merkezli fabrikasında taşıma kaldırma sistemlerine yönelik ürünlerin imalatını yapmaktadır. İmaj Teknik ile 2009 yılından bu yana Türkiye pazarında aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.  Başlıca ürün grupları; Vinç Kumanda Ekipmanları, Taşıma Kaldırma Sistemleri,DC Kontaktörler, DC Akü Fiş Prizleri ve Yüksek Amperajlı Slip Ringsler'dir.

Döner limit kam switchleri endüstriyel makinaların hareketlerini kontrol etmede kullanılır bir yardımcı kontrolör olarak bir güç arayüzü ile birlikte kontaktörler veya PLC'ler gibi makinalarınızı kontrol ederler.Tur Swichleri ( tambur Swichleri ) genel kullanım amaçları alt ve üst limiti belirlemek amacı ile kullanılır.

Ravioli Tur Swichi Çalışma Prensibi
Teknik Özellikleri
Tur swichleri, milinin dönmesi ile içinde bulunan çarklar hareket eder çarklara bağlı kamlar swicthleri tahrik ederek oluşan tahrik sonucu açık ya da kapalı kontak bilgisi vermektedir bağlı bulunan motorun durması, yavaşlaması, çalışması vs…  gibi kontroller sağlanır.
Kullanım alanı ve yerine göre farklı modeller üretilmiştir. Uygulamanın ihtiyacına göre IP sınıfı, kontak yapısı, gövde büyüklüğü, kullanılacak tur sayısı gibi özellikler değerlendirilerek seçim yapılmalıdır.

Kullanılacak uygulamaya göre tur switch in milinin ucuna çark veya kasnak gibi elemanlar ilave edilerek  dönüş turu arttırıla bilinir yatay veya dikey uygulamalarda bu ürün kullanılması uygundur Tur seçimi hesaplaması için, tur switch inin milinin dönüş sayısı temel alınmaktadır.

Ravioli firması dört farklı model de tur switch üretmektedir bunlar  FRM, FRS, FCN ve FCR serileridir, Bu ürünlerin birbirinden farklı özellikleri ise tur sayısına, koruma sınıfına, gövde büyüklüğü  ve çözünürlüğüne göre değişmektedir. Bu ürünlerin 1:1 tur oranında 1:900 oranına kadar tur seçenekleri mevcuttur bununla beraber  2 switch li üründen 8 switchli ürüne kadarda çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır müşterinin talebine göre belli kasa modeller encoder veya potansiyometre ile kullanım yapılabilinmektedir.