Fiyat teklifi için lütfen tıklayınız

Manyetik Seviye Şamandırası (Seviye Sensörü) (reed switch)

Manyetik Seviye Şamandırası (Seviye Sensörü) / Magnetic Float Sensor FR(reed switch)

Özellikler

Basınç, sıcaklık ve özgül ağırlık gibi işlem koşullarına duyarsız
Diğer teknolojilerin aksine FR, sıcaklık, basınç, özgül ağırlık, kapasitans veya iletkenlikten etkilenmeden güvenilir bir ölçüm sunar.

Geniş bir yelpazede ıslanan parça malzemeleri ve tasarımları mevcuttur
FR, neredeyse her türlü uygulamaya uygun çeşitli malzeme ve tasarımlarda mevcuttur. Standart malzemelerin yanı sıra 316SS, PE, flor reçine, titanyum ve diğer malzemeler isteğe bağlı olarak temin edilebilir.
 

Yüksek güvenilirlik ve güvenlik
Yüksek doğruluklu sviçli anahtarlar arasında, yalnızca orijinal standartlarımızı karşılayanlar uzun servis ömrü boyunca istikrarlı çalışmayı sağlamak için kullanılır.
 

Kolay yerinde servis
Ayar noktaları ve geçiş yönleri sahada kolayca ayarlanabilir. (Alev geçirmez veya yüksek sıcaklık modelleri hariç)

NK (Nippon Kaiji Kyokai) sertifikalı (07A008) sınıf
Güverte, köprü ve kargo tankları dışındaki yakıt, yağ ve diğer sıvıları ölçmek için kullanılabilir. (Alev geçirmez tipler hariç)

Magnetic Float Sensor FR(reed switch)

Çalışma prensibi

Sensör, sıvı varlığını algılamak için bir mıknatıs ve bir saz anahtarı kullanır. Reed anahtarın kontakları inert gazlı bir cam tüp içine yerleştirilmiştir ve uygulanmış bir manyetik alanla çalışır.

Şekil, şamandıra ve sapı göstermektedir. Şamandıra, bir mıknatısı entegre eder ve gövde, ayar noktasındaki bir sviçleme anahtarını içerir. Reed anahtarı, şamandıra gövdede yukarı veya aşağı doğru gittikçe açılır veya kapanır.