MOFLON

SLIP

RINGS

 

ÇÖZÜM

ORTAĞINIZ

 

 

 

 

 


 

Slip ring bildiğimiz üzere ;  sabit bir alandan hareketli bir alana elektrik, veri, hava, su ve ışık aktarımı sağlamak için kullanılan dönen konnektörlerdir.  Günümüz teknolojisinde ihtiyaç doğrultusunda bir çok slip rings modeli geliştirilmiştir. Ülkemizde ise yaygın olarak kullanılan slip ring modelleri eski  tip, etrafı açık tamamen korumasız, izolesi olmayan ve herhangi bir kalite testine tabi tutulmamış, belgesi olmayan ürünlerdir. Zamanla gelişen teknoloji, günümüzde kullanılan eski tip olan slip ringleri kullanışsız hale getirdiği gibi yeni ihtiyaçlara cevap verebilmek adına bir çok slip ring modelinin de geliştirilmesine neden olmuştur.

Günümüzde eski tip slip ring kullanımı yoğun bir şekilde devam etse de gelişen teknolojiye cevap vermekte güçlük çekilmesi ve daha kaliteli iletime ihtiyaç duyulması, 15 yıldır slip rings üretimi yapan Moflon firmasını da yeni nesil slip ring üretimine yöneltmiştir. Moflon markası sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda özel ve standart ürettiği modelleri ile slip ring konusunda yeni bir çağ açmıştır. İlk olarak askeri uygulamalara yönelik özel ürettiği slip ringler ile üretime başlayan Moflon  daha sonra ise robotik, paketleme ve dolum makineleri, vinçler ve mobil vinçler odaklı üretime devam etmiş ve sağlık, eğlence, uzay ve radar gibi sektör uygulamaları için de özel çözümler sunmuştur.

 

 

 

Moflon uygulamaların doğuracağı zorlu kullanım koşulları için değişen IP Koruma sınıfı ürünler ile her koşulda kesintisiz iletişimi sağlamakla beraber USB slip ring, Fiber optik slip ring, Ethernet slip ring, Pnömatik ve Hidrolik slip ring, RF slip ring ürün kombinasyonları ile ihtiyaç duyulan iletim için en iyi ve yenilikçi çözümleri sunmaktadır. Tek bir ürün içerisinde bir çok özelliği birleştirebilmesi ( Pnömatik Hidrolik + Sinyal + Güç + Data aktarımı ), uygun fiyat politikası ve güncel teknolojisinin yanında  Moflon'u rakiplerinden bir adım öne taşıyan etkenlerden biridir.